PgF8zkY

HAKKIMIZDA

Firmamız halk sağlığı alanında kapalı ve açık alanlarda yürüyen haşere. Uçan haşere ilaçlamasi ve kemirgen mücadelesi hizmeti vermektedir.

2005 yılından bu sektörde hizmet veren ziraat mühendisimiz 2009 yılından beri kendi firmasında hizmet vermeye başlamıştır. Uzman kadromuzla birlikte deneyimli çalışma arkadaşlarımızla ilaçlama, danışmanlık ( İSG) hizmetine devam etmektedir.

Arıkan İlaçlama ve Danışmanlık Hizmetleri olarak misyonumuz; Her türlü ortamlarda karşılaşacağınız haşere sorunlarınızda deneyimli ve uzman ilaçlama servisimizle garantimiz altında sizleri temiz bir çevreye ve sağlıklı bir yaşama kavuşturmaktır. Bu tehdidi sizlerle el ele vererek yok etmektir. Sizler kahvenizi yudumlarken bilinen en güvenli, lekesiz, kokusuz ilaçlar ve en ileri teknolojiyle gerçek mücadeleyi sunmaktır. Arıkan İlaçlama ve Danışmanlık Hizmetleri olarak ziraat mühendisi kontrolünde bu sektöre yıllarını vermiş uzman kadromuzla sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için çalışıyoruz.

Bize evinizde gördüğünüz her haşere, görmediğiniz yüzlercesinin işareti olduğunu söylemektedir. Çünkü haşereler karanlığı severler ve çok çekingendirler. Işıklar söndüğünde ortaya çıkar ve ilk ışıkla birlikte yuvalarına saklanırlar.

Gurbet ALTAY’la Sentez (Süleyman Arıkan, On4 TV)

Hamam böceği, içinde 40 adete kadar yumurta bulunabilen kapsüller halinde yumurtlar ve bunlar sadece 30-60 gün içerisinde ergin hale gelirler. Böylece her iki ayda bir eskisinin kırk katı kadar hamam böceği oluşur. Bildiğimiz ev faresi, bir yıl içerisinde 48 yavru dünyaya getirebilir. Köpek ya da kedinizin getireceği bir kene, bir seferde 10.000 yumurta bırakabilir ve tek olarak gördüğünüz bir karınca 300.000 kişilik bir karınca kolonisinin bireyi olabilir.

Her servis sonrasında, ne tür uygulama yapıldığı, hangi kimyasalların kullanıldığı ve tecritle ilgili tarafınızdan alınması gerekli önlemler konusunda yazılı rapor sunulur. Aylık periyodik hizmet anlaşması yapılırsa, normal servis zamanları dışında haşere görüldüğünde ücretsiz ekstra servis verilecektir. İhtiyaçlarınıza, sağlığınıza ve çevrenize uygun ilaçlama yöntemleri kullanarak aileniz, ev hayvanlarınız ve yuvanız korunur. Kullanılan pestisitler düşük toksisite oranlarıyla insan sağlığını tehdit etmemektedir.

Başta servis sorumlularımız olmak üzere, satış ve operasyondaki tüm çalışanlarımız, haşere kontrolünde kullanılan pestisitler ve ekipmanlar konusunda düzenli eğitim almaktadırlar.